Informator kulturalny stworzony z myślą o nauczycielach oraz propozycje ciekawych pomocy dydaktycznych.


Warsztaty filmowe dla nauczycieli

fenomen Kino Fenomen w Kielcach, Wydawnictwo Nowa Era i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych nauczycieli na warsztaty filmowe z cyklu PSYCHOLOGIA W KINIE - "Słowa, które dają moc".
Spotkanie odbędzie się 29 marca (sobota) 2014 r. w godzinach 10-14 w kinie Fenomen.

Więcej…
 

Jesienny Turniej Siatkówki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

logo_mosir2Już po raz dziesiąty zostanie rozegrany Jesienny Turniej Siatkówki Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych! Zaczynają dziewczęta, zapraszamy do zgłoszeń!   

Więcej…
 

Bezpłatne szkolenie: "Opiekunka dziecięca"

Dla osób, które poszukują swojej drogi i chciałyby rozpocząć pracę w charakterze opiekuna do dziecka przekazujemy ofertę szkoleniową z zakresu opieki nad dziećmi.

Więcej…
 

Poznaj metodę nauczania Marii Montessori!

kawka-zabawka_montesori Wszystkich nauczycieli, rodziców i dzieci chcące poznać metody nauczania Marii Montessori zapraszamy do Kawki Zabawki, gdzie odbędzie się spotkanie z nauczycielem montessoriańskim.

Więcej…
 

Dobry chwyt to podstawa!

uchwyt_do_pisania_nowa_szkola

Czyli jak przygotować dziecko do nauki pisania.

Pewnego razu kiedy odbierałam moją czteroletnia córkę z przedszkola, Pani wychowawczyni na odchodne nagrodziła ją naklejką – „orderem” za ładne trzymanie łyżki. Po krótkiej rozmowie z Nauczycielka okazało się, że dzieci mają ogromny problem z zapamiętaniem prawidłowego sposobu trzymania łyżki, a także przyborów do pisania.

Więcej…
 

Generacja e-dukacja

egeneracja Według badania CBOS z września 2012 roku 93% osób, które nie ukończyły 24. roku życia korzysta z Internetu. Częste użytkowanie sieci wpływa między innymi na sposób, w jaki uczą się młodzi ludzie. Dlatego też szkoły coraz częściej w edukacji wykorzystują gry komputerowe, strony internetowe, a nawet…Facebooka. 
Częste korzystanie z Internetu wpływa na zmiany w sposobie przyswajania wiedzy i korzystania z materiałów edukacyjnych. 
Więcej…
 

Obywatele i obywatelki! Zakładajcie KLUBY PANCERNIKA GUSTAWA!

pkakat_klub_pancernika W październiku rusza kolejny etap kampanii społecznej KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH. Instytut Transportu Samochodowego zachęca do tworzenia KLUBÓW PANCERNIKA GUSTAWA. Wszystkie grupy zakwalifikowane do programu otrzymają ZESTAWY PANCERNIKA GUSTAWA: autorskie scenariusze zajęć z zakresu wybranych aspektów bezpieczeństwa ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz materiały uzupełniające m.in. maskotki, legitymacje członkowskie, plakaty, naklejki i ulotki informacyjne.

Więcej…
 

SP nr 25 Mistrzem Kielc w Pływaniu

logo_mosir11 placówek wzięło udział w Mistrzostwach Kielc Szkół Podstawowych Klas I-III, które w dn. 20.01.2012 odbyły się na Pływalni Orka. Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Więcej…
 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

nhef-podstawowy-bialy-pl Zapisy trwają od 1 do 30 września 2011

1 września rozpoczęły się zapisy do najpopularniejszego programu edukacji filmowej w Polsce. W 1500 pokazach weźmie udział około 45 tysięcy uczniów i ponad 2500 nauczycieli. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to największy program edukacji filmowej w kraju. Projekt jest przeznaczony dla uczniów wszystkich poziomów nauczania: od klas pierwszych szkół podstawowych po klasy maturalne.

Więcej…
 

Zabawy z Nauką

11 marca – 8 kwietnia 2011 

Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach zaprasza na wystawę "Zabawy z nauką". Jest to wystawa interaktywna przygotowana przez Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Na specjalnie zaprojektowanych modelach typu hands-on każdy może samodzielnie wykonać proste doświadczenie bawiąc się i ucząc jednocześnie.Tematyka wystawy została wybrana w oparciu o materiał szkolny z fizyki na poziomie gimnazjum, ale również młodsi uczniowie będą się dobrze bawić. W muzeum w Starachowicach będzie ona czynna w dniach 11 marca – 8 kwietnia (od wtorku do piątku) w godzinach pracy muzeum.

Wstęp na wystawę jedynie w zorganizowanych grupach, które muzeum prosi zgłaszać pod numerem telefonu 783730094, 41 2754083 lub za pomocą poczty elektronicznej: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koszt: 4 zł od osoby.

 


 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2