Jednym słowem przepisy na zabicie nudy gdy za oknem deszcz. Każdy z Was z pewnością znajdzie tu coś dla siebie i swojego dziecka :)


Dziecięca fantazja na świątecznym stole

wielkanoc Można malować pisanki, można też wyklejać świąteczne kartki z życzeniami. Wielkanoc to niezwykła okazja, by obudzić w dzieciach kreatywność i zaproponować im oryginalne aktywności plastyczne. Jak przydać koloru Świętom?
Więcej…
 

Warzywna batalia

bigstock-smiling-kids-with-vegetables-i-46869895-400x265 Dietetycy i specjaliści od żywienia zgodnie twierdzą, że w diecie polskich dzieci pojawia się zdecydowanie zbyt mała ilość warzyw. Tymczasem odgrywają one bardzo istotną rolę w prawidłowym rozwoju młodego organizmu - dostarczają całe spektrum witamin, minerałów i błonnika pokarmowego, chronią przed rozwojem chorób cywilizacyjnych (m.in. nadwagi i otyłości, cukrzycy, miażdżycy) i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Zatem optymalnie byłoby wprowadzić do codziennej diety dziecka 5 porcji warzyw i owoców.

Więcej…
 

Targi "Czas Dziecka" - relacja.

IMGP9440 Rekord Guinnesa w ilości osób zamkniętych w bańce mydlanej, zapinanie fotelików dziecięcych na czas oraz Bolek i Lolek gotowi na Euro 2012! Co jeszcze można było zobaczyć na targach „Czas Dziecka”?
Więcej…
 

Halloween...

halloween-costumes-for-kids "Halloween – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej."
Więcej…
 

Świąteczne kartki…


Czy kiedykolwiek robiliście własnoręcznie kartki świąteczne?
Może jest już trochę późno na ich wysyłanie ale na pewno nie za późno na zrobienie. W końcu mogą się przydać w przyszłym roku!
To naprawdę świetna zabawa zarówno dla rodziców jak i dzieci, nawet tych malutkich.
Więcej…
 

Malowanie (i nie tylko) pisanek

jajo_pomar_1 Jakie pisanki włożycie do swych koszyczków tego roku? Malowane, drapane, wyklejane czy też barwione w łupinach cebuli? Możliwości jest całe mnóstwo! Ile regionów tyle tradycji, ile osób tyle pomysłów!

Więcej…
 

Śniadanie - nie tylko od święta

sniadanie Już niedługo zasiądziemy do uroczystego śniadania wielkanocnego, które jest jedną z najważniejszych polskich tradycji. Wspólnemu ucztowaniu, które trwa nawet klika godzin, towarzyszą rodzinne zabawy, wróżby i zwyczaje ludowe. Czy da się przenieść magię tego czasu do codziennego życia?
Więcej…
 

Bajkowe ferie bez śniegu

fot.thomas_life Lepienie bałwana, bitwy na śnieżki, jazda na nartach, sankach, dętce czy jabłuszku. Z tym przede wszystkim kojarzą się ferie zimowe. A jeśli w czasie tegorocznej przerwy nie będzie śniegu? Czym wtedy zająć dziecko?
O tej porze roku liczba wyszukań terminu „białe szaleństwo” osiąga coroczny szczyt.
Więcej…
 

Dziecięcy design - Magis - Me Too.

puppy Czy dobry design zarezerwowany jest tylko dla dorosłych? Jeśli tak sądzicie jesteście w błędzie! Przekonajcie się jak różnorodne, ciekawe, funkcjonalne i niebanalne mogą być meble Waszych dzieciaków!

Więcej…
 

Sposoby na niejadka - inspiracje

piano-big Zapewne każda mama niejadka, z nadzieją rzuca się na każdy artykuł, traktujący o "sposobach na". I pewnie przeważnie jest rozczarowana - rady za każdym razem są podobne. Najczęściej powtarzającą się sugestią jest uatrakcyjnienie wizualne jedzenia. Autorzy wielu artykułów zapewniają, że każdy maluch z pewnością rzuci się na pomidora i jajko, jeśli tylko będą wyglądać jak muchomorek. 
Więcej…
 

Samolot z papieru

P4200018

...mama, dla dziewczynki... Chwila! A gdzie chłopcy?

Samolot z papieru.

Istnieje wiele sposobów na wykonanie samolocików z papieru. Ja zaproponuję bardzo prosty technicznie (wykonanie go nie zajmie więcej niż 3 minuty), którego największą zaletą jest to, że zwykle ładnie i daleko lata.

 

Więcej…
 

Gra w gumę

gry2 Czy pamiętacie jak gra się w gumę?

Ja nie pamiętałam, z pomocą przyszedł youtube i kilka clipów przypominających na czym ta gra polega
Dlaczego o tym wspominam? Ostatnio w pewnej telewizji śniadaniowej pan pediatra wspominał o zbawiennym wpływie gry w gumę na bosaka na płaskostopie u dzieci.

Więcej…
 


Strona 1 z 2

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2