Dział poświęcony tematyce socjalnej, społecznej i wychowaniu dzieci oraz bezpieczeństwu w sieci i w świecie realnym.


Bezpiecznie na wakacjach

6 największych zagrożeń na wakacjach z dzieckiem

Wakacje to czas wspaniałego wypoczynku w promieniach słońca. Laba sprzyja rozluźnieniu. Niestety, latem kilkukrotnie wzrasta ryzyko nagłych drobnych i większych wypadków. Warto być przygotowanym na każdą ewentualność i mieć ułożony scenariusz postępowania przy najczęstszych wakacyjnych zagrożeniach.

fot._Zdrowe_Maluchy_2

K jak krew z nosa

Krwawienie z nosa to na ogół niegroźna przypadłość, która jest spowodowana przeziębieniem, katarem i intensywnym kaszlem. Tylko w nielicznych przypadkach jest symptomem poważniejszej choroby (np. nadciśnienie, nowotwór).

Co zrobić kiedy maluchowi leci krew z nosa? Dziecko należy posadzić w pozycji lekko pochylonej do przodu. Na karku położyć mu zimny okład (z namoczonego w wodzie ręcznika lub owiniętych w materiał kostek lodu). Następnie wydmuchać dziecku nos i lekko ścisnąć skrzydełka, a na nasadę nosa i czoło położyć zimny okład. Po zatamowaniu krwawienia delikatnie myjemy pociechę, osuszamy nozdrza i pilnujemy, aby przez minimum pół godziny nie dotykało nosa.

Jeśli krwotok nie ustępuje należy zabrać dziecko do szpitala. W przypadku powtarzających się krwawień zalecana jest konsultacja laryngologa i badanie krzepliwości krwi.

Więcej…
 

Podróż w foteliku, a spacer w gondoli

spacer Rozwój technologiczny, jaki nastąpił w branży dziecięcej, stworzył nowe możliwości wygodnego użytkowania wózków dziecięcych. Dzięki specjalnym adapterom możliwe jest zamontowanie na ramie wózka zarówno spacerówki, gondoli jak i fotelika samochodowego. Powyższe ułatwienia należy stosować jednak z umiarem.
Więcej…
 

Podaruj bezcenny dar podczas Dni Krwi Pępowinowej

Już od połowy września rusza II edycja ogólnopolskiej akcji Dni Krwi Pępowinowej organizowanej przez Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM). Przyszłe mamy rodzące w szpitalach uczestniczących w projekcie będą miały wyjątkową okazję przekazania bezcennej krwi pępowinowej swojego dziecka na cele społeczne i tym samym przyczynienia się do zwiększenia jej zasobów w Polsce.
Więcej…
 

Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem - Fundacja Rodzice Przyszłośći.

rodzice_przyszlosci „Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” to hasło społecznej kampanii poświęconej świadomemu wychowywaniu dzieci. Kampanię przygotowała Fundacja Rodzice Przyszłości. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problemy braku przygotowania rodziców do roli jaką powinni pełnić w zakresie tworzenia silnej, szczęśliwej rodziny oraz umiejętności dotyczących prawidłowego rozwoju i świadomego wychowywania dzieci.

Więcej…
 

Pancernik Gustaw w podróży po Polsce!

pkakat_0 Pancernika Gustawa, bohatera kampanii społecznej KLUB PANCERNIKA KLIKA W FOTELIKACH, do tej pory można było spotkać głównie podczas policyjnych kontroli drogowych.
Więcej…
 

Rozsądnie o oglądaniu programów telewizyjnych przez dzieci i grach komputerowych

men_3dzielnyW ostatnich latach wiele się pisze i mówi na temat nowoczesnych nośników informacyjnych do których należą miedzy innymi  telewizja i komputer.  W środkach masowego przekazu często szuka się odpowiedzi na pytania: Czy dziecko dwuletnie  powinno  oglądać telewizję? Jak długo starszy przedszkolak może siedzieć przed ekranem telewizora i monitorem? Czym kierować się przy wyborze programów telewizyjnych i gier komputerowych dla młodszych uczniów? Jaki wpływ na rozwój fizyczny i intelektualny dziecka ma telewizja i gry komputerowe?
Więcej…
 

Bank Spółdzielczy Daleszyce - Górno w Daleszycach obdaruje sześcioro dzieci z woj. świętokrzyskiego

dsc_0117 4 kwietnia 2013 o godz. 12.00 odbędzie się wręczenie prezentów podopiecznym Fundacji Dziecięca Fantazja. Podczas przyjęcia w Banku Spółdzielczym Daleszyce – Górno w Daleszycach dzieci poznają Bank z bliska i dostaną prezenty, o których skrycie marzyły.
Banki Spółdzielcze z Grupy BPS spełniają marzenia podopiecznych Fundacji Dziecięca Fantazja. Wspólna akcja stawia na radość, przeżywanie szczęścia i dobro w życiu.
Więcej…
 

Nowa akcja Fundacji Rodzić po Ludzku.

znaczekFundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła nową akcję - uruchomiła wyszukiwarkę www.gdzierodzic.info, która jest bazą ponad 400 szpitali i oddziałów położniczych w całej Polsce. Ma służyć młodym mamom i pomagać im świadomie wybrać szpital, w którym urodzą swoje dziecko. Jest też narzędziem dla tych, które poród mają już za sobą i chciałyby ocenić opiekę, którą otrzymały w danej placówce. Wyszukiwarka daje im taką możliwość. Oceny kobiet mają realny wpływ na zmianę opieki okołoporodowej w Polsce.

Więcej…
 

Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem - 6 faktów na temat rozwoju dzieci.

rodzice_przyszlosci W październiku rusza kampania społeczna pt. „Sprawdź czy jesteś świadomym rodzicem” organizowana przez Fundację Rodzice Przyszłości.  W ramach kampanii proponujemy rodzicom cykl artykułów poświęconych świadomemu wychowywaniu dzieci oraz możliwość rozwiązania Testu Świadomego Rodzica, który zostanie opublikowany 24 października na stronie fundacji www.rodziceprzyszlosci.pl.

 

Więcej…
 

Czy na pewno musimy chorować?

Dla rodziców, którzy co roku borykają się z nieustającymi infekcjami ich dzieci, lub też toczą żmudną walkę z alergią, podsyłamy informację o programie autorskim dyplomowanego dietetyka Bożeny Kropki.

Więcej…
 

BEZPIECZNY MALUCH - popieramy program!

dsc_5614 Ideą prowadzonego przez Komendę Miejska Policji w Katowicach Programu „BEZPIECZNY MALUCH” jest, by najmłodsi pozyskali dla swych potrzeb szereg prostych i nieskomplikowanych metod zachowań oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do właściwego zachowania się wobec potencjalnych czy też realnych zagrożeń zewnętrznych dla nich samych a także dla ich najbliższych.

Więcej…
 

O dziecięcych zabawach, inaczej

men_3dzielnyO dziecięcych zabawach, inaczej
Dorośli są przekonani, że podczas zabaw dzieci uczą się tylko umiejętności społecznych a więc bycia ze sobą, zgodnego współdziałania, właściwego stosunku do zabawki, dzielenia się nimi, itp., Gdy odbierają swoje dzieci z przedszkola pytają: Co dzisiaj robiliście?... Najczęściej słyszą: Bawiliśmy się… Czego się uczyliście?... Niczego, bo przecież się  bawiliśmy… Słysząc takie odpowiedzi zatroskani o rozwój swoich pociech rodzice są zaniepokojeni.
Więcej…
 


Strona 1 z 4

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2