Dział stworzony dla rodziców i dzieci ciekawych świata, lubiących intelektualne wyzwania oraz kulturalne doznania.


Wakacje czas zacząć!


Wszystkim naszym Czytelnikom - Małym, Dużym i Największym - życzymy słonecznych, radosnych i bezpiecznych wakacji! Odpoczywajcie i zaglądajcie do nas jak najczęściej!
Redakcja

 

pobrane

Więcej…
 

Plan zajęć pozaszkolnych

fot_helen_doron Szkoły i przedszkola wznowiły właśnie pracę po wakacyjnej przerwie. Rodzice stanęli przed koniecznością rozplanowania grafiku swoich pociech. Ze względu na stale poszerzającą się ofertę zajęć pozalekcyjnych to coraz trudniejsze zadanie. Co wybrać i czym się kierować? Analizujemy wybory rodziców.
Więcej…
 

Urlop rodzicielski od 2013 roku – jakie zmiany dla ojców?

urlop Urlopy po narodzinach dziecka to uprawnienia, z których pracownicy korzystają często i chętnie. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, przeznaczone dla ojców. Umożliwiają tatusiom zaangażowanie się w opiekę nad niemowlakiem już w pierwszym roku jego życia. Od 1 września 2013 roku w zakresie tych uprawnień szykują się kolejne korzystne zmiany.

Macierzyński wydłużony, czyli o urlopie rodzicielskim
Więcej…
 

Urodziny w KOLOROWEJ.

kolorowa_logo Pyszna zabawa na królewskim dworze, a może niezwykła podróż kosmiczna kapsułą? Z myślą o rodzicach, którzy poszukują ciekawych pomysłów na przyjęcie urodzinowe dla swej pociechy, przedstawiamy ofertę Kawiarni Familijnej KOLOROWA.

Więcej…
 

Bezpieczne wakacje nad wodą.

1121387_girl_in_the_pool_2 Wyjazd nad wodę to jedna z najpopularniejszych form wypoczynku z dzieckiem. Maluchom do późnej podstawówki do szczęścia na wakacjach wystarcza większa kałuża ;), czysty piasek i dobra pogoda. Wakacje nad wodą, optymalnie blisko lasu to szczęśliwy wariant zarówno dla dzieci, jak i rodziców szukających błogiego spokoju i wygrzewania się na słońcu. Tym artykułem chcemy przyczynić się do tego, aby Wasz wypoczynek nad jeziorem, rzeką czy morzem stał się jeszcze bardziej beztroski.
Najważniejsze – bezpieczeństwo.

Więcej…
 

Portal Testydziecka.pl

testydziecka_logo W dniu 1 czerwca 2012 został oficjalnie uruchomiony serwis TestyDziecka.pl, który umożliwia nowatorski sposób przeprowadzenia testów rozwoju dziecka on­‐line wg. Skali Rozwoju Dziecka©. W ten sposób oceniany jest rozwój maluchów między drugim, a czterdziestym miesiącem życia.

Więcej…
 

Parę słów o kosmetykach naturalnych

Kolorowy zawrót głowy. Lecz czy zdrowy? 

Wszyscy, którzy starają się żyć zdrowo i aktywnie na pewno zetknęli się już z produktami spożywczymi i kosmetykami naturalnymi. W ekosklepach półki uginają się od różnych preparatów sygnowanych bio, eko czy organic. Lecz czy tak na prawdę te produkty zawierają tylko substancje naturalne i są pozbawione konserwantów i sztucznych dodatków? Warto pamiętać, że substancje odżywcze trafiają do naszego organizmu również przez skórę, co może stanowić doskonałą metodę suplementacji – niestety często zapominaną i pomijaną. 

12308291_1652797388295069_5290163244419810870_n

Przez skórę do….serca 

Wchłanianie substancji odżywczych przez skórę jest procesem złożonym a na przebieg i szybkość tego procesu wpływają właściwości i budowa skóry. Poza kondycją skóry znaczenie ma jej wiek, wielkość warstwy zrogowaciałej oraz uwodnienie naskórka. Substancje odżywcze w pierwszej kolejności pokonują warstwę naskórka, aby następnie dotrzeć do głębszych i bardziej unaczynionych warstw skóry. W efekcie tego pożądane związki dostają się do krążenia ogólnego i wykazują działanie ogólnoustrojowe. I tylko od nas zależy, czym będziemy „karmić” nasz organizm.

Więcej…
 

Za pan brat z matematyką od najmłodszych lat

fot_enrico_strocchi Wśród tegorocznych maturzystów, co szósty nie zdał egzaminu dojrzałości z obowiązkowej matematyki, a średni wynik tych, którym się udało to 55%. Od lat matematyka sprawia uczniom najwięcej problemów. Czy istnieje jakiś sposób, aby to zmienić? W jakim wieku dziecko powinno zacząć oswajać się z nauką, aby osiągać sukcesy w przyszłości?

Więcej…
 

Megamatma uczy w bibliotekach

megamatma_uczy_w_bibliotece Najtrudniejszym przedmiotem na tegorocznej maturze okazała się matematyka, nie zdało jej aż 15% uczniów. Aby wspierać edukację matematyczną dzieci i młodzieży powstał projekt „MegaMatma uczy w bibliotece”, w ramach którego Biblioteki Publiczne otrzymały 465 bezpłatnych licencji do e-zasobów portalu MegaMatma.pl. Dzięki temu młodzież w całej Polsce będzie mogła korzystać na stanowiskach komputerowych w bibliotekach z testów, materiałów teoretycznych, arkuszy maturalnych i gimnazjalnych, słownika i wzorów matematycznych. Projekt uzyskał patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Więcej…
 

Nauka jazdy konnej

140x100kogisKoń jest jednym z najlepszych przyjaciół człowieka ze świata zwierzęcego. Od starożytności towarzyszy nam, pełniąc role bojowe, pomagając uprawiać pola, służąc wiele wieków jako siła pociągowa w komunikacji między miastami i państwami. Kiedyś sądzono, iż wraz z rozwojem cywilizacji mechanicznej koń wymrze. Jednak obecnie choć nie używamy tych zwierząt do walki ani ciężkiej pracy na polu, chętnie wykorzystujemy je do sportów jeździeckich, jazdy rekreacyjnej oraz oczywiście hipoterapii, która ma szczególnie znaczenie dla niepełnosprawnych dzieci.

Więcej…
 

Dziecko i słońce - o tym trzeba pamiętać!

crw_8892 Wszyscy wiemy, że skóra dzieci jest delikatniejsza i znacznie bardziej narażona na uboczne skutki ekspozycji na słońce. Mam nadzieję, że wszyscy wiedzą, jak chronić nasze maluchy przed negatywnymi skutkami słońca. 
Więcej…
 

Ferie z MOSiR

logo_mosirSzybko minął pierwszy tydzień tegorocznych ferii. Wśród imprez organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miasta Kielce królowała siatkówka, ale w piątek swój dzień mieli amatorzy zabaw na śniegu i lodowisku!
Więcej…
 


Strona 1 z 3

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2