Cykl relacji z wycieczek i rajdów po świętokrzyskich szlakach, pełen praktycznych porad doświadczonych rodziców.


PIERWSZE CENTRUM NEANDERTALCZYKA

neandertallogo PIERWSZE CENTRUM NEANDERTALCZYKA to wyjątkowe miejsce, w którym zbiegają się pradawne losy człowieka z najnowszymi odkryciami współczesnej nauki. Pierwsze Centrum Neandertalczyka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno osób dorosłych jak i dzieci. Zwiedzanie odbywa się indywidualnie za pomocą elektronicznego przewodnika.

Więcej…
 

Kiedy zacząć naukę jazdy na nartach?

dziecinarty1 Często rodzice pytają w jakim wieku najlepiej zacząć uczyć dzieci jazdy na nartach. Nie ma tutaj złotej reguły. Na pewno dziecko musi już sprawnie chodzić, biegać i umieć utrzymać przez chwilę ciężar na jednej nodze. Powinno także umieć podporządkowywać się poleceniom wydawanym w grupie. Zwykle dzieci są gotowe do pierwszych lekcji w wieku 4 lub 5 lat.
Więcej…
 

Jesień z dziećmi - aktywna i szczęśliwa.

2 Nie warto poddawać się wrześniowej melancholii: skończyło się lato, dni coraz krótsze, więc pora zaszyć się w domowych pieleszach. Tato, mamo – chwycie ster rodzinny mocno w ręce i zaproście wszystkich na weekendy pełne przygód! Naprawdę niewiele potrzeba, aby urozmaicić wolne dni i załadować rodzinne akumulatory dobrą energią. Weekend z dziećmi wcale nie musi być nudny i trudny dla rodziców.
Więcej…
 

Rodzinne ferie w Ośrodku Narciarskim w Niestachowie.

niestasia Z radością ogłaszamy, że ferie w naszym województwie właśnie się zaczęły! Z myślą o tych z Was, dla których sporty zimowe są najlepszą formą relaksu zajrzeliśmy do Niestachowa, gdzie czekają na Was liczne atrakcje! Jakie?! Sprawdźcie sami!

 

 

 

Więcej…
 

Śladami ojca M.

sandomierz1 Podróże małe i DUŻE
Wyprawa nr 7 pt. "Śladami ojca M."

Od dawna chcieliśmy odwiedzić Sandomierz, ale zawsze było tak jakoś nie po drodze. Tym razem wracając z wakacyjnych wojaży postanowiliśmy zboczyć z trasy i opłacało się!

Ostatnio to miasto stało się dość popularne ze względu na serial telewizyjny, którego akcja waśnie tam się rozgrywa. I choć nie zamierzaliśmy zwiedzać Sandomierza śladami Ojca M. to nie udało się uniknąć wszechobecnych nawiązań do tej postaci. Cóż, serial odniósł sukces, teraz czas na sukces Sandomierza, a ma on czym przyciągnąć turystów.

Więcej…
 

Spływ kajakowy

kajaki1 Podróże małe i DUŻE.
Wyprawa nr 5 pt. "Kajaki"

Sezon kajakowy oficjalnie otwarto w długi weekend majowy.
My na nasze otwarcie sezonu znaleźliśmy czas dopiero w ubiegłą niedzielę, warto było poczekać!

Więcej…
 

Kolonie i obozy - czy moje dziecko jest gotowe?

300x300

 

Mniej więcej w połowie marca organizatorzy wyjazdów dziecięcych przedstawiają swoją ofertę kolonii i obozów na najbliższe wakacje. Przez ponad miesiąc rodzice zapoznają się z propozycjami, aby w kwietniu i maju dokonać zakupu miejsca na wybranym obozie.
Więcej…
 

Przygotuj się na zimę - poradnik dla malego i dużego narciarza

glowne Choć za oknami jak na razie złota polska jesień, myślami często już wybiegamy do nadchodzącej szybko zimy i z grubsza planujemy wyjazdy, rozglądając się za dogodną ofertą wczasów lub obozów dla dzieci. Jeśli zbliżający się sezon narciarsko-snowboardowy Wasza rodzina chce przeżyć w zdrowiu i dobrej kondycji, przeczytaj dokładnie ten artykuł i zastosuj nasze rady w praktyce!

Więcej…
 

Bezpieczne dziecko - wakacje na wsi

imgp3414 Agroturystyka to bardzo popularna forma spędzania wakacji, szczególnie dla rodzin z malutkimi dziećmi.  Przebywanie w czystym środowisku, na łonie natury, z daleka od miastowego hałasu i brudu, może bardzo pozytywnie wpłynąć na całą rodzinę.  Jeśli nie szukacie mocnych wrażeń, zwiedzania muzeów, zaliczania zagranicznych kurortów, a po prostu chcecie odpocząć – wyjazd na wieś będzie znakomitym pomysłem.

Więcej…
 

Kurozwęki

100_1810 Zespól pałacowy w Kurozwękach to,wyjątkowo przyjazne miejsce dla dzieciaków. Głównymi atrakcjami dla maluchów są niewątpliwie mini zoo, safari z bizonami i oczywiście kukurydziany labirynt, który był głównym celem naszej wycieczki. Niejako przy okazji zwiedziłyśmy wnętrza pałacu. Jeśli nasze dziecko nie jest fanem muzealnych atrakcji i nierozsmakowało się jeszcze w sztuce architektury, to (na szczęście) nie zdąży się znudzić zwiedzając ten obiekt.
Więcej…
 

Coś dla facetów!

muzeum019 Podróże małe i DUŻE
Wyprawa nr 6 pt. "Coś dla facetów!"

Dzisiaj opiszę Wam wyprawę z zeszłego lata, która na pewno spodoba się chłopcom.
Bardzo niedaleko znajduje się istny raj dla każdego małego i większego rozrabiaki. Pełno tam karabinów, naboi i pocisków, są samoloty i pojazdy wojskowe a nawet okręt!
To miejsce to Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej.

Więcej…
 

Zapraszamy na podróż w czasie

W ostatnią niedzielę przenieśliśmy się w czasie do epoki średniowieczna. Nie stało się to za sprawą czarów lecz nowo powstałej osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej, która choć nowa to wydaje się jakby była tam od wieków. Miejsce magiczne dla DUŻYCH i małych, a magię zawdzięczamy nie tylko ciekawym zabudowaniom ze strzechą lecz przede wszystkim ludziom tam pracującym.
Więcej…
 


Strona 1 z 2

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2