Polecamy sprawdzone kieleckie bawialnie, place zabaw, trasy spacerów, a także restauracje, w których dobrze i komfortowo zjecie zarówno Wy jak i Wasze dzieciaki.


Odwodnienie na wakacjach? - bądźmy czujni!

Odwodnienie może rozwinąć się w wyniku biegunki, wymiotów lub przy nadmiernej aktywności fizycznej. A o te na wakacjach nie trudno! Aby im zapobiec należy przyjmować wystarczającą ilość płynów. I wbrew pozorom – czasem woda i soczek nie wystarczy!

Zdrowe_Maluchy_1

Równowaga to podstawa

Nazwa odwodnienie sugeruje, że w organizmie zaczyna brakować wody. To jednak tylko część prawdy. W jego wyniku dochodzi do obniżenia poziomu glukozy i ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu elektrolitów. Biorą one czynny udział w rozprowadzaniu i wchłanianiu wody, a także odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi procesów życiowych.

Zbyt duży i gwałtowny spadek poziomu wody i elektrolitów prowadzi do osłabienia organizmu, a w końcu do jego wycieńczenia. Objawy takiego stanu łatwo dostrzec u malucha. Dziecko jest wyczerpane, zmniejsza się jego poziom koncentracji, pogarsza nastrój i pojawiają się bóle głowy. Można zaobserwować też wydłużony nawrót kapilarny: po uciśnięciu paznokcia palca u ręki i zwolnieniu uścisku, powrót kolorów powinien nastąpić w czasie krótszym niż dwie sekundy. Jeśli trwa to dłużej – możemy uznać, że wystąpiły zaburzenia krążenia obwodowego.

Większość z tych objawów występuje także w przypadku odwodnienia u osób dorosłych. Jednak stan ten najbardziej zagraża najmłodszym, ponieważ może u nich wystąpić bardzo szybko, ze względu na przyśpieszony metabolizm, mniejszą rezerwę płynów i większą proporcję powierzchni ciała do jego objętości.

Cola, rosół i sok odpada

Nawadniając dziecko nie należy podawać mu soków owocowych, napojów gazowanych i rosołu. Płyny te mają wysoką osmolarność, czyli dużą ilość zawartych w nich stałych składników. Przez to zamiast do ustroju przenikają z krwioobiegu do światła jelita i są usuwane z organizmu.

Więcej…
 

Kino FENOMEN w WDK zaprasza na filmowe ferie

Ciekawy sposób na spędzenie wolnych dni w czasie zimowych ferii. Zapraszamy dzieci i rodziców!

 

Kino FENOMEN w WDK zaprasza na filmowe ferie

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o ząbkowaniu

flickr02 Twój półroczny maluszek, nie wiedzieć czemu, stał się nagle marudny i płaczliwy. Próbuje pogryźć i obślinić cały świat, jednocześnie przy tym gorączkując. Nie martw się, to nie musi być nic poważnego. Najprawdopodobniej po prostu zaczął ząbkować.

Więcej…
 

Rekreacja na Czarnowie

i_placDostaliśmy pierwszą sugestię - odwiedzić plac zabaw na Czarnowie. Niezwłocznie z niej skorzystaliśmy i odkryliśmy, że górka między ulicami Chrobrego i Kolberga przeszła metamorfozę. Zniknęły stare, przerdzewiałe huśtawki i powstało miejsce, gdzie czas mogą spędzić ludzie w każdym wieku. 
Trudno to nawet nazwać placem zabaw - może raczej... hmm... Przestrzenią rekreacyjną :).
Więcej…
 

Walentynkowe warsztaty

Szybko-szybko-na warsztaty! 14 lutego w samo południe w Kubusiu!

Jeśli nie masz pomysłu na Walentynkowy prezent, w Teatrze Kubuś nauczysz się, jak w prosty sposób przygotować miłą niespodziankę dla osoby, którą lubisz.
Wystarczą nożyczki, klej, ołówek i kolorowy papier, by własnoręcznie przygotować piękne, Walentynkowe drzewko!
Przyjdźcie na bezpłatne warsztaty plastyczne, które odbędą się w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach w najbliższą niedzielę, tj. 14 lutego po spektaklu „O Rybaku i Złotej Rybce”.

Zajęcia poprowadzą studentki Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Spektakl rozpocznie się o godz. 11.00, warsztaty około godz. 12.00.

Materiały plastyczne zapewnia Teatr.
O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc ograniczona, wiec warto się pospieszyć!
Serdecznie zapraszamy!

walentynki

 

Wielka reaktywcja!

Kochani Czytelnicy!

 

Po rocznej przerwie, spowodowanej zawirowaniami życiowo - losowymi, CK Dzieciaki powracają do gry!

Bądźmy w kontakcie i zaglądajcie do nas- wkrótce mnóstwo nowych doniesień, artykułów, porad i konkursów z super nagrodami!

Życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze i dziecięcej wiary w świat i w ludzi w całym 2016 roku!

 

Redakcja

 

Polecamy nowe, świetnie miejsce dla dzieci i rodziców w Kielcach!

Czy chcieliby Państwo, aby Wasze dziecko miało gdzie mądrze, zdrowo i wesoło spędzić czas, podczas gdy Wy będziecie się relaksować, rozmawiając ze znajomymi przy kawie lub sącząc pyszny koktajl warzywny lub owocowy?
Mamy takie miejsce. Przygotowani jesteśmy również na wizytę pracoholików. Nasze Wi-Fi ułatwi Państwu pracę, podczas gdy my zajmiemy się Waszymi dziećmi.

Więcej…
 

Przewodnik po placach zabaw

i_placNadeszła wiosna, z oknem piękne słońce... Zbliża się czas, kiedy nasze maluchy wyruszą na podbój placów zabaw. Dlatego rozpoczynamy cykl "przewodnika po placach zabaw" - będziemy opisywać te, które naszym zdaniem warto odwiedzić, a czasami te, które należy omijać z daleka :). Mile widziane sugestie! Drodzy rodzice, przyłączcie się i jeśli znacie fantastyczne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu - piszcie do nas! 

Więcej…
 


 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2