Dobre strony w dobrych książkach. Sprawdzone na własnych pociechach dobrze ilustrowane, ciekawe pozycje książkowe.


Kasza – (nie) tylko dodatek do obiadu

 

Ponad 93% matek biorących udział w sondażu przeprowadzonym w ramach 4. edycji kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień” podaje kasze w formie dodatku do dania obiadowego.
O połowę mniej, bo jedynie 46% respondentek, wykorzystuje ten produkt np. w sałatkach, a niespełna 5% z nich spożywa kaszę na śniadanie.

Lubi_kasz__kasza_na_st_na_zdrowie_na_co_dzie__kasza_gryczana

Kasza to uniwersalny produkt, który może być włączony do codziennego jadłospisu na wiele sposobów.
Jednak jak wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, organizatora kampanii „Lubię kaszę”, niestety wciąż mamy problem
z wykorzystaniem potencjału kulinarnego kaszy.

 

Większość ankietowanych mam deklarujących spożywanie kaszy włącza ten produkt do codziennej diety jako dodatek do obiadu (93%). W ten sposób na polskich stołach najczęściej goszczą: gryczana (91%), jęczmienna (77%) i pęczak (74%).

  mmm

 

Więcej…
 

Do czego służy kotlet?

kotletfoto

Autorką książki „Do czego służy kotlet?” jest pani Anita Głowińska. Książka opowiada o życiu chłopca, Kajetana- wieeelkiego urwisa i łobuziaka. Ma on pięciu szalonych kumpli, z którymi broi, oraz 15-letnią siostrę Majkę, która w odczuciu Kajetana jest bardzo, bardzo uciążliwa…. Akcja książki toczy się w Warszawie.

Więcej…
 

Korniszonek

korniszonek-6876-1 "Mijają dni, a ja wciąż nie mogę pojąć, po co komu szkoła, skoro wygodniejszy do nauki wszystkich pięknych rzeczy jest plac zabaw?" - tak główkuje Jacek Ogórski, główny bohater książki Grażyny Bąkiewicz "Korniszonek". Ten niesforny chłopiec kocha swoją piłkę i zupełnie nie może zrozumieć do czego potrzebna jest mu nauka literek.
Więcej…
 

Hipacy chce się zakochać

hipacy_500-2 Poznajcie Hipacego, bohatera książki Katarzyny Ziemnickiej "Hipacy chce się zakochać" - sympatycznego kota, który chce poznać, czym jest miłość. Czuje się ona bardzo samotny i chce znaleźć kogoś bliskiego swemu sercu. Cóż, chęci chęciami, a zakochać się, jak się wkrótce okaże, wcale nie jest tak łatwo.

Więcej…
 

Maks i niespodzianki.

 

okladka_niespodzianki5 Seria książek dla kilkulatków z cyklu Świat Maksa, autorstwa Katarzyny Zychli ma kolejną odsłonę. Tym razem tematem wiodącym tomiku są niespodzianki. Ponownie spotkamy się z hipopotamem Maksem, jego młodszą siostrzyczką Zuzią oraz grupą ich przyjaciół. Pewnego dnia przyjaciółka Maksa, Zebra Monika odkryje, że na małej polance pojawił się dziwny stwór.
Więcej…
 

Trzecia część przygód hipopotamka Maksa tym razem pt „Maks poznaje świat”

maks3

 

Maluchy wiedzą już, że Maks jest bardzo ciekawski, ma mała siostrzyczkę Zuzię, mieszka z mamą i ma grono oddanych przyjaciół, do których dołączył ostatnio żółwik Ponurak. W trzecim tomiku opowiadań nasz bohater nieco już wydoroślał, a jego wyobraźnię zaprzątają coraz poważniejsze problemy… 
Więcej…
 

Łapcie okazję! Wakacyjna darmowa nauka języka!

Bezpłatne zajęcia z języka angielskiego i hiszpańskiego pod nazwą „Wakacyjne zabawy z językiem”!!!

Dla dzieci 5-12 letnich, w siedzibie szkoły (Kielce, al. IX Wieków Kielc 2a, III piętro), dostosowanej do ich potrzeb i wyposażonej w m.in. tablice interaktywne, bibliotekę multimedialną, bogate oprogramowanie do nauki języków obcych, specjalistyczne materiały dydaktyczne, urządzenia audiowizualne.
Nie lada gratka! Łapcie okazję!

ZAJCIA_DLA_DZIECI
 

Wakacje grzecznego psa

wakacje

Szukacie odpowiedniej na czas wakacji książki dla swojego dziecka? Sięgnijcie po lekturę bardzo na czasie - „Wakacje grzecznego psa” autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz. Gwarantujemy, Wasza pociecha będzie słuchała o przygodach pociesznego psiaka z zapartym tchem i uśmiechem na buzi.

Więcej…
 

Wojna na Pięknym Brzegu

wojna-na-pieknym-brzegu-1 Historia to nie tylko suche fakty, daty i nazwiska – historia to ludzie i ich przeżycia. Potwierdza to w swojej książce „Wojna na Pięknym Brzegu” Andrzej Marek Grabowski. W tej nowości wydawniczej autorowi udało się przedstawić historię II wojny światowej z perspektywy małej dziewczynki - Krysi, mieszkanki warszawskiego Żoliborza, która bierze udział w ówczesnych wydarzeniach.

Więcej…
 

Kacperiada

kacperiada-b-iext3889273 Jak pomóc porzuconemu pajacykowi? Czy trzeba być grzecznym? I czy kaloryfer może się przeziębić?

Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w książce Grzegorza Kasdepke "Kacperiada". To zbiór wesołych opowiadań o trzyosobowej rodzinie - rezolutnym Kacperku i jego rodzicach. Chłopiec jest pogodnym pięciolatkiem, a o jego przygodach, opowiadanych z pozycji jego taty, czyta się z przyjemnością.

Więcej…
 

"Asy z naszej klasy"

asy_z_naszej_lkasy Dla wszystkich dzieciaków, które z niecierpliwością, ciekawością, a może i trwogą oczekują pierwszego w swoim życiu szkolnego dzwonka, podsuwamy książkę Patrycji Zarawskiej pt.: „Asy z naszej klasy”. Obiecujemy, że po jej lekturze, nawet najbardziej czarne szkolne scenariusze drzemiące w Waszej wyobraźni, znacznie stracą na mocy! Udanej lektury!

Więcej…
 

Druga odsłona przygód Maksa czyli „Maks i przyjaciele”

maks2 Ponownie spotykamy się z Maksem, sympatycznym hipopotamem, bohaterem opowiastek autorstwa Katarzyny Zychli z cyklu Świat Maksa. Wydawnictwo Skrzat z Krakowa przygotowało dla maluchów kolejną książeczkę z serii.

 

Uroczy hipopotamek przekona się tym razem, że nie zawsze ktoś stroniący od towarzystwa jest ponurakiem.
Więcej…
 


Strona 1 z 4

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2