Inauguracja działań edukacyjnych w Aptece Wyobraźni

plakat_apteka Zapraszamy 04 października 2014 (sobota) na inaugurację działań edukacyjnych w Aptece Wyobraźni

14.00 – Fusion - koncert gry na bębnach. Zespół zostanie stworzony z grupy dzieci, które wzięły udział w sobotnich warsztatach muzycznych z Piotrem Stefańskim – twórcą i liderem zespołu Studium Instrumentów Etnicznych w Skarżysku-Kamiennej.
14.45 – Wesoły cyrk interaktywne widowisko prowadzone przez Ewę Lubacz i Michała Lacha – profesjonalnych animatorów.
Więcej…
 

TERMINARZ NA WRZESIEŃ Teatru Kubuś

logokubusia_new 1 września – godz. 17.00 „Sklepy cynamonowe” od lat 15 – pokaz przedpremierowy (wstęp wolny)     

2 – 5 września – próby         

6 września – godz. 17.00 „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” od lat 4         

7 września – godz. 11.00 „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce” od lat 4   

Więcej…
 

Wojsko Polskie na frontach II Wojny Światowej 1939-1945 – modele i militaria

 
logo_mziz
9   września   2014  r.   o   godz.  17.00  wernisaż wystawy i  spotkanie z    Dorotą   Combrzyńską – Nogalą,    autorką   książek    obyczajowych   tj. ,,Naszyjnika z Madrytu”, nagrodzonej Literacką Nagrodą im. Władysława Reymonta, ,,Piątej z kwartetu” oraz ,,Wytwórni Wód Gazowanych”. Jej książka dla dzieci,,Bezsenność Jutki” została nagrodzona w konkursie,,Książka przyjazna dziecku”
Więcej…
 

Nowe multimedia w Centrum Bajki

pluta W połowie sierpnia została zakończona realizacja projektu: Wystawa „Bajkowy Świat” – nowocześniej i taniej w edukacji kulturalnej dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Infrastruktura Domów Kultury. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu został zakupiony sprzęt multimedialny i oświetleniowy o łącznej wartości  98473,82 zł, z czego 60 000,00 zł pochodziło ze środków MKiDN. Wymiana wyeksploatowanego sprzętu na Wystawie Bajkowy Świat na nowoczesny i energooszczędny przyczyniła się do uzyskania nowej lepszej jakości prezentowanych treści edukacyjnych, natomiast skalę wygenerowanych oszczędności poznamy po najbliższym rachunku za energię elektryczną. Dziękujemy Ministrowi za wsparcie a zwiedzającym życzymy wielu pozytywnych emocji i wrażeń.
 

Warsztaty Świadoma Mama

swiadoma-mama Event Świadomej Mamy już 24 września 2014 roku w Kielcach! Eksperci z Kielc z zakresu dietetyki, pedagogiki, kosmetologii, ginekologii, fizjoterapii… odpowiedzą na nurtujące pytania i udzielą wielu porad i wskazówek. Spotkanie poprowadzi Ambasadorka Kampanii Świadoma Mama – aktywna mama i aktorka Paulina Holtz.

Więcej…
 

Wesołych Świąt!

kartka_ckdzieciaki_mala Najserdeczniejsze życzenia cudownych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i wielkiej radości oraz niezliczonej ilosci prezentów pod choinką życzy zespół portalu ckdzieciaki.pl.

Wesołych Świąt!!!

Więcej…
 

„BAJKOWY ŚWIAT” BAWIĄC UCZYĆ - wystawa

mmm Zapraszamy na wystawę Bajkowy Świat-magiczne miejsce, gdzie na nowo odkryjesz w sobie dziecko. Tylko u nas spotkasz się z Czerwonym  Kapturkiem oraz Bajową Wróżką. Tu poczarujesz nad kwiatem paproci, poznasz zaklęcie umożliwiające czarownicom latać oraz będziesz mógł pogłaskać smoka. Bajkowy Świat to wspaniała przygoda nie tylko dla dzieci - u nas naprawdę odkryjesz w sobie dziecko!
Więcej…
 

Teatrzyk Niedzielny dla dzieci w Pasażu Świętokrzyskim

ps_teatrzyk_pazdziernik_b1 5 października o godzinie 16:00 - Spektakl „Wycieczka do tajemniczej krainy”. 

Cieszy nas ogromnie duża popularność Niedzielnych Teatrzyków organizowanych przez kielecki Pasaż Świętokrzyski i ich bardzo pozytywna ocena oraz odbiór przez najmłodszych mieszkańców naszego miasta.Z tym większą radością zapraszamy wszystkich – małych i dużych widzów na kolejne przedstawienie.
Spektakl „Wycieczka do tajemniczej krainy” w wykonaniu teatru z Krakowa, to przesympatyczna opowieść o nie do końca sympatycznej księżniczce Joannie,

Więcej…
 

Szkoła języka angielskiego Genki English zaprasza!

plakat_v12 TRWAJĄ ZAPISY NA KURSY ORAZ BEZPŁATNE LEKCJE POKAZOWE J. ANGIELSKIEGO INNOWACYJNĄ METODĄ GENKI ENGLISH DLA DZIECI W WIEKU 5-9 LAT!!!

 

Genki English to przynosząca rewelacyjne rezultaty, innowacyjna metoda nauczania języka angielskiego posiadająca pozytywną opinię mi.in. Harvard University Graduate School of Education oraz British Council , dzięki której nauka staje się przyjemną, pełną zabawy i frajdy, a uczniowie swobodnie i pewnie posługują się językiem angielskim.
Więcej…
 

SOCATOTS Maluszki w akcji!

socatots-logo-noweTrwają zapisy na zajęcia ogólnorozwojowe SOCATOTS!
SOCATOTS jest programem ogólnorozwojowym wzbogaconym elementami piłki nożnej dla dziewczynek i chłopców w wieku od 6. miesiąca do 5. roku życia.
Podstawowym celem SOCATOTS jest stworzenie dzieciom optymalnych warunków do rozwoju sprawności fizycznej w zakresie układu mięśniowego i kostnego.
Więcej…
 

Niezwykły Świat Leonarda

leonardo_wystawa

Modele mechanicznego lwa, machiny czasu, robota-żołnierza, a także kilkadziesiąt innych trójwymiarowych prototypów maszyn będzie można zobaczyć podczas niezwykłej wystawy  Świat Leonarda już od 5 września w Centrum Nauki Leonardo w Podzamczu koło Chęcin. Oprócz wystawy w dniach 5-7 września 2014 r. na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego oraz Centrum Nauki odbędzie się  największa w tej części Europy impreza robotyczno-kosmiczna - Europejskie Zawody Łazików Marsjańskich.

Więcej…
 

Teatr Kubuś na YouTube :)

logokubusiaOto pierwszy film Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach na oficjalnym kanale o nazwie Teatr Kubuś na portalu YouTube.
Film reklamuje nasze ostatnie premierowe przedstawienie "Kopciuszek".
Miło mi poinformować, że niektórzy z Państwa w tym filmie zagrali.
Teatr Kubuś życzy miłego oglądania!
 

Aż dwie nagrody dla Teatru Lalki i Aktora "Kubuś"!

Basnie_cyganskie._Romane_paramisia_02 Mamy dobre wieści dla miłośników spektakli kielcekiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". Nasz rodzimy teatr otrzymał 2 nagrody na III Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek „Złota Magnolia” w Szanghaju (Chiny), który odbył się w dniach: 8 – 12 listopada 2012 roku. Całej załodze "Kubusia" serdecznie gratulujemy!
Więcej…
 


 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2