Ważne!
Przychodnie dyżurujące

Placówki realizujące świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej 
na terenie Kielc.

1. NZOZ Centrum Kielce, ul. Wojska Polskiego 5tel. 41 361 29 74

4. Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego w Kielcach,  ul. Św. Leonarda 10, tel. 41 344 65 03

 

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w rodzaju podstawowej opieki zdrowotnej realizowane przez lekarzy lub pielęgniarki od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 rano dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8:00 do 8:00 dnia następnego. 


Nocna i świąteczna opieka zdrowotna nie jest związana z lekarzem/pielęgniarką podstawowej opieki zdrowotnej, do których pacjent jest zadeklarowany. W sytuacji pogorszenia stanu zdrowia ubezpieczeni mogą korzystać z pomocy dowolnego punktu nocnej opieki bezpłatnie i bez skierowania.

Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej obejmują:
  • - poradę lekarską udzielaną w warunkach ambulatoryjnych (w bezpośrednim kontakcie z pacjentem), telefonicznie lub w miejscu zamieszkania pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych);
  • - świadczenia udzielane przez pielęgniarkę w warunkach ambulatoryjnych lub w miejscu zamieszkania pacjenta, zlecone przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego.


 

 bt_konkurs
bt_bajki170
buton_wspolpraca bt_promocja170
bt_archiwum

sieciaki_best

alarmowe1
omniebajka

200x200

buton_przychodnie
sky_manufaktura2